fbpx

Prohlížení 3D modelů měst po internetu, to není nic nového. Ale aktivní práce s takovým modelem, to už tak běžné není. Město Karlovy Vary se stalo průkopníkem používání podrobného 3D modelu při tvorbě vizí nového vzhledu této atraktivní destinace. Úřad města a Kancelář architekta města Karlovy Vary jsou prvními uživateli, kteří využívají aktuální fotorealistický model města ve své práci.

Posuzování a rozhodování ve 3D

Ze snímkování města Karlovy Vary naším pětikamerovým systémem jsme vytvořili nejen ortofotomapu s rozlišením 5 cm/pixel, ale především texturovaný 3D mesh města a jeho okolí. Jako partner společnosti Skyline Software Systems Inc. vytváříme, distribuujeme a prezentujeme fotorealistické modely měst nástroji skupiny programů SkylineGlobe.

Kromě nejčastěji používaných nástrojů pro měření délek, výšek, ploch objektů, pro dynamické analýzy viditelnosti, oslunění a zastínění je tato technologie především online 3D GIS, protože umožňuje pro prostředí modelu nahrávat 2D a 3D gis data v obvyklých formátech včetně mračen bodů, vymazat část modelu a nahradit ho projekty od architektů či rozvojovými záměry a varianty nové podoby města komunikovat předdefinovanými průlety a prezentacemi pro internetu.

Tuto prezentaci města doplňujeme i stereofotogrammetricky zaměřeným, topologicky korektním vektorovým modelem budov, který je používán zejména v architektonických studiích, jako je to při posouzení Vřídelní kolonády https://www.kamkv.cz/vridelnikolonada.

Posuzování a rozhodování ve 3D