Letecké snímkování je metoda pořizování fotografických snímků z ptačí perspektivy. K sběru snímků, které jsou vhodné pro kartografické zpracování, je nutné použít uzpůsobené letadlo a specializovanou foto techniku. V praxi vypadá letecké snímkování tak, že posádka letadla dle připraveného letového plánu v kombinaci s nastavením vhodných parametrů sběru pořídí předem určenou sadu leteckých snímků krajiny.

Tyto snímky následně projdou geometrickou korekcí a po jejich spojení z nich vzniká ortofotomapa.

VulcanAir P68C-TC OK-GIS

Víte, že naše mapy používají Mapy.cz?

Jsme partnerem portálu Mapy.cz, kde jsou publikována námi pořízená a vytvořená aktuální ortofotomapa celého Česka. Díky tomu přijde do styku s naší ortofotomapou více než 2,5 milionu uživatelů měsíčně. Postupně se na portálu Mapy.cz také objevují námi pořízené PANORAMAtické záběry z jednotlivých českých sídel.

Ortofotomapa České republiky

Ortofotomapy jsou společně s topografickými mapami základním stavebním kamenem veškerých geografických informačních systémů (GIS). S vědomím jejich důležitosti jsme proto v roce 2014 zahájili projekt celoplošného snímkování České republiky v dosud nejvyšším realizovaném rozlišení 12,5 cm/pixel. V roce 2016 jsme započali nové snímkování západní části naší republiky sloužící k obnově stávajících dat.

Ortofotomapy na zakázku

Na zakázku snímáme a zpracováváme barevné a infračervené CIR ortofotomapy a to v rozlišení již od 5cm/pixel. Ortofotomapy dodáme v souborech nebo online prostřednictvím webových mapových služeb WMS, u kterých garantujeme rychlou a stabilní distribuci díky provozu systému na výkonných serverech.

Barevná ortofotomapa (RGB)
Infračervená ortofotomapa (CIR)

Naše řešení

Disponujeme sehraným týmem geoinformačních odborníků s letitou praxí v realizaci snímkování a zpracování ortofotomap pro rozličné použití společně s jedním z nejpokročilejších snímacích systémů UltraCam Eagle. Díky tomu jsme schopni úspěšně realizovat i zakázky s velice specifickými požadavky. Spolupracujte s profesionály a kontaktujte nás s nezávaznou poptávkou.

Chci další informace

Zanechte nám Váš kontakt. Ozveme se Vám a společně vymyslíme ideální řešení přímo pro Vás.