Ti, kteří již pravidelně jezdí na konferenci „Mapy jsou pro každého“ vědí, že si mají rezervovat čas začátkem června, aby mohli načerpat nejnovější poznatky a trendy napříč světem geoprostorových dat. Letos se tradiční konference konala v hotelu Luna, který leží pouhých 12 km od geografického středu naší vlasti. Nikdo tudíž nebyl cestovatelsky znevýhodněn. A jaká tedy byla ta letošní konference?

Určitě nebude na škodu, když se v úvodu podíváme na pár čísel. Konference se letos zúčastnilo rekordních sto účastníků, kteří přijeli naslouchat celkem osmnácti příspěvkům. Ty byly rozděleny do dvou dnů a třech bloků. Pojítkem, který se vinul konferencí jako pověstná červená nit, bylo územní plánování a věci s ním spojené. Nezapomeňme ani na malou firemní reklamu, protože hlavním partnerem byl opět TopGis, s.r.o.

Je milé konstatovat, že nejen z našeho pohledu ale i z reakcí účastníků, se konference vydařila. Diskuse mezi účastníky neprobíhala pouze na konci jednotlivých příspěvků, ale také během společenské večera. A jak již bývá zvykem, v přátelské atmosféře se pokračovalo do pozdních nočních hodin. Pokud jste letos nebyli a říkáte si: „Škoda, škoda…“ tak se nemusíte bát – i příští rok se opět sejdeme ve stejném hotelu ve dnech 2-3.6.2020 a budeme se na vás všechny těšit.

Pro zvědavé tu máme odkaz na fotogalerii.