Ve dnech 2.-3.6. 2015 jsme se zúčastnili prvního ročníku konference Mapy jsou pro každého (geoinformace / rozhodování / bezpečnost), kterou organizovala Nadace Partnerství ve velmi příjemném prostředí hotelu Volareza Měřín na břehu Slapské přehrady.

Úvodní přednášky, které přednesli Pavel Zima (generální ředitel Seznam.cz) – Mějte první na mysli lidi, ne peníze a Tomáš Ctibor (FRICS, CRE / C. T. Development) – Informace jako poklad, odstartovaly dvoudenní příjemné setkání, kde nebylo nudných přednášek a kde si účastníci měli navzájem co říci k přednášeným tématům.

Za TopGis zde prezentoval Michal Sýkora s přednáškou Mapy naživo, pro Váš GIS palivo, kde účastníky konference seznámil s našimi nejnovějšími technologiemi pro webový GIS, pro mapování z dat mobilního mapování a šikmého leteckého snímkování, a také s novými datovými sadami, které spolu se společností Seznam.cz nabízíme.

[image src=“https://www.topgis.cz/wp-content/uploads/2015/06/mapy-jsou-pro-kazdeho-raut.jpg“ title=“Konference Mapy pro každého“ alt=“Konference Mapy pro každého“ lightbox=“on“]

Setkání se zajímavými lidmi se odehrávalo nejen v sále, ale také při večerním rautu u pečeného selátka a dobrého moravského vína.

Více o konferenci, která se podle ohlasů účastníků bude za rok jistě opakovat, naleznete na www.giskonference.cz.