Analýzy viditelnosti

Analýza viditelnosti je jedním z klíčových podkladů potřebných pro úspěšné vybudování sítě bezdrátového internetu a plánování městské zástavby. 3D data nachází své uplatnění při plánování výstavby rozhleden a provádění architektonických a urbanistických studií a dalších činnostech, které musí mít třetí rozměr.

Analýza viditelnosti pater budovy
Analýza viditelnosti pro umístění vysílačů

Naše analýzy viditelnosti dokáží odpovědět na otázky typu:

  • Odkud bude nová výšková budova vidět?
  • Jaká bude viditelnost z jednotlivých pater budovy?
  • Jak nastavit limity výškové zastavitelnosti pro různé části města?
  • Jak propojit budovy bezdrátovým internetem bez zbytečné ztráty síly signálu?

?  Máte zájem o zpracování analýzy viditelnosti?

  Modely povrchu

Modely povrchu lze vytvořit různými metodami. Vždy záleží, pro jaký účel budou výsledná data využívána. V projektech vždy upřednostňujeme diskuzi, díky které nalezneme optimální technologický postup, který splní specifické požadavky zákazníka.

?  Máte zájem o zpracování modelu povrchu?

  Stereofotogrammetrické mapování

Letecké měřické snímky se využívají jako zdroj pro různé další odvozené produkty. Jedním z nejčastějších výsledků jsou stereofotogrammetricky měřené digitální modely terénu i povrchu. Dále se často mapují specifické objekty, konkrétní jevy, nebo i velká území. S využitím dalších databází vytváříme velmi přesné true-ortofotomapy.

Letecké měřické snímky se zpracovávají stereoskopicky do výsledných kartografických produktů včetně 3D modelování střech budov a aktualizace sítě silniční databáze. Digitální model terénu slouží pro překreslení snímků do ortofotomap a spolu s 3D modely střech do true ortofotomap v centrech měst. Na serveru norgeskart.no se můžete sami podívat na publikované výsledné dílo vytvořené na základě našich dat.

?  Máte zájem o stereofotogrammetrické mapování?

Translate »